Technology

W pierwszym spotkaniu mundialu Reprezentacja narodowa Kataru przegrała z zespołem narodowy Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw rezultatem 0:1!

24.11.2022, 13:08 0 komentarzy
W pierwszym spotkaniu mundialu Reprezentacja narodowa Kataru przegrała z zespołem narodowy Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw rezultatem 0:1!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się raz na cztery lata. Sympatycy piłki nożnej z całego świata wyczekują z niecierpliwością na pierwszy mecz mistrzostw i to nie podlega wątpliwości. W identyczny sposób było przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się fantastycznie poprzedzała pierwsze spotkanie. Później jednak nadeszła pora piłki nożnej i piłkarscy sympatycy znajdujący się na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali wspaniałego widowiska. Już od początku meczu emocji nie brakowało, ponieważ gracze kadry Ekwadoru błyskawicznie zdobyli gola. Valencia trafił do bramki już po 3 minutach i mogło się wydawać, że kadra Kataru będzie miała niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Jednak sędzia tego spotkania zdecydował się przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, iż w momencie dogrania napastnik był na spalonym. Gospodarze tych mistrzostw mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tym przypadku.

Mimo cofnięcia pierwszej bramki reprezentacja Ekwadoru nie zamierzała odpuścić. Gracze z Ameryki Południowej przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku, non stop przy tym atakując. Chwilę później napastnik drużyny narodowej Ekwadoru odnalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem narodowej reprezentacji Kataru i został przez niego sfaulowany. Arbiter nie wahał się ani chwili i podyktował karnego, a golkiperowi dał żółty kartonik. Na gola rzut karny zamienił kapitan drużyny narodowej Ekwadoru Valencia. Narodowa reprezentacja Kataru wyglądała źle na tle swoich oponentów. Bramkarz drużyny Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał za dużo pracy, gdyż po stronie Katarczyków nie było widać pomysłu na ten mecz. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wpadła druga bramka dla narodowej reprezentacji Ekwadoru, a autorem kolejny raz był Valencia. W trakcie pierwszej części meczu nie oglądaliśmy już więcej goli. Obie drużyny w drugiej części mocno obniżyły rytm i na boisku mało się działo. W końcowym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem dwa do zera dla zespołu narodowego Ekwadoru, która doskonale zaczęła ten mundial. Natomiast reprezentacja narodowa Kataru znalazła się w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mundialu.

Zostaw komentarz