Technology

Mistrzowie polskiej ligi zwyciężyli Slavię z Pragi i będą grać w Europie! Ekipa Legii awansowała do rozgrywek grupowych Europe League!

30.08.2021, 09:06 0 komentarzy
Mistrzowie polskiej ligi zwyciężyli Slavię z Pragi i będą grać w Europie! Ekipa Legii awansowała do rozgrywek grupowych Europe League!

W naszym kraju piłkarscy wielbiciele rzadko kiedy mają powody do świętowania. Trzeba wiedzieć o tym, że gra polskich ekip piłkarskich w porównaniu europejskiej czołówki przedstawia się źle. Jednak pozytywny rezultat drużyn z Ekstraklasy w europejskich rozgrywkach gwarantuje sympatykom piłki nożnej w naszym kraju naprawdę dużo emocji. Zakwalifikowanie się Legii z Warszawy do grupowych zmagań Europa Leauge to bardzo duży sukces dla polskiego futbolu i to nie ulega wątpliwości. Po bardzo ciężkim meczu mistrzowie polskich rozgrywek ograli Slavię z Pragi wynikiem 2:1 i w ten sposób będą rywalizować w pucharach europejskich jesienią. Ten pojedynek gracze szkoleniowca Michniewicza Czesława zdołali zwyciężyć pomimo tego, że mieli niekorzystny wynik po pierwszych 45. min. Odsłona numer dwa była jednak znacznie lepsza dla graczy mistrza Polski i ostatecznie to właśnie oni mogą cieszyć się z osiągnięcia kwalifikacji do rozgrywek grupowych Ligi Europy. Wicemistrz naszego kraju z kolei musiał się pożegnać z europejskimi pucharami, ponieważ przegrał rewanżowe spotkanie z Gent rezultatem 0 do 3.

Zostaw komentarz