Technology

Bardzo dobry mecz w niedzielny wieczór we francuskiej ekstraklasie grali piłkarze PSG! W trakcie weekendu na francuskich obiektach było elektryzująco i podziwiać mogliśmy mnóstwo goli!

25.01.2022, 15:52 0 komentarzy
Bardzo dobry mecz w niedzielny wieczór we francuskiej ekstraklasie grali piłkarze PSG! W trakcie weekendu na francuskich obiektach było elektryzująco i podziwiać mogliśmy mnóstwo goli!

Francuska Ligue 1 od dekad była uważana przez piłkarskich specjalistów za zmagania niższego gatunku. Dobrze prowadzonych zespołów, które mogłyby do ostatnich faz rywalizować w Champions League przeważnie brakowało tam. W minionej dekadzie jednak do paryskiego klubu wszedł nowy właściciel, który zainaugurował całkowicie nową erę dla tego klubu oraz francuskiej ligi. Francuska ekstraklasa od tej zmiany stała się znacznie bardziej ceniona i gwiazdy piłkarskie chętniej godzili się na transfery do klubów z Francji. Właśnie w tym artykule chcielibyśmy skoncentrować się na tym, co dzisiaj odbywa się we francuskich rozgrywkach. Bez wątpienia aktualnie najpotężniejszym zespołem we francuskich rozgrywkach jest PSG, które kolejny raz bez żadnych komplikacji idzie ku tytułowi mistrzowskiemu. Może wydawać się, iż w aktualnej sytuacji brakuje w rozgrywkach francuskich zespołu, który byłby w stanie ukrócić dominację graczy PSG.

Trenowana przez szkoleniowca Mauricio Pochettino ekipa w niedzielę wieczorem zwyciężyła Stade de Reims rezultatem 4:0. Z racji tego piłkarze PSG mieli w stanie dopisać do własnego dorobku kolejne niesamowicie istotne w kontekście walki o krajowe mistrzostwo trzy oczka. Swoją pierwszą bramkę dla Paris Saint-Germain w tym starcia zdobył Ramos Sergio, który w zeszłym roku pozyskany został z FC Realu Madryt i z całą pewnością dobrze zwrócić na to uwagę. Najciekawsze spotkanie bez wątpienia miało miejsce między Bordeaux oraz RC Stresbourg. Klub gości w obecnym sezonie walczy o występ w Champions League, jednak podczas tego starcia byli zmuszeni pogodzić się z przegraną. Rezultatem 4 do 3 zwyciężyli gracze Bordeaux, co bez wątpienia spodobało się kibicom futbolu, którzy zasiedli na trybunach tego dnia. Na ławce rezerwowych pojedynek przesiedział z kolei Majecki Radosław, którego Monaco było słabsze od Montpellier HSC i poniosło porażkę rezultatem 2 do 3. To była emocjonująca kolejka ligi francuskiej i trzeba to przyznać.

Zostaw komentarz