Technology

Wywiad z Meghan Markle a także księciem Harrym

20.03.2021, 14:55 0 komentarzy
Wywiad z Meghan Markle a także księciem Harrym

Niedawno, bo 7.03 o godzinie 20 miał miejsce wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i bezustannie jest to jeden z przodowniczych tematów wśród rozmaitych tabloidów. Po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do USA był to pierwszy wzajemny wywiad Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie telewizyjnego spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, w oparciu upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są bardziej po stronie królowej Elżbiety i reszty członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Lecz nie da się ukryć, iż poparcie jest niepomiernie zróżnicowane, w zależności od sympatii politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie , iż w przypadku gdy Meghan i Harry pragnęliby kiedyś wrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwracalnie swoją okazję. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła również sferę tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam określił, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 ekspertów analizujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Eksperci, w tym miniony sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali cały wywiad, zarzucając tym samym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Meghan korzystanie z bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Oprah z Harrym oraz księżną Meghan został zaprezentowany w wieczorem w TVN24. Co istotne, rozmowę tą oglądało średnio bez mała milion widzów. Stacja okazała się wtedy wiceliderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, jakoby wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah Winfrey jako dziennikarki, która umie wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Zważywszy na emocjonujące szczegóły pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wielokrotnie. Bez wątpliwości można przyznać, iż temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością często omawiany.

Zostaw komentarz